Czaplinek to coraz częstsze miejsce wakacyjnych podróży. Dlaczego? Przede wszystkim ta miejscowość posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Znajdziemy tutaj zarówno wygodne i tanie noclegi na campingu, polu namiotowym, jak i w pensjonatach. Co więcej nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem lokalu, w którym można się stołować albo ze znalezieniem dobrze zaopatrzonego sklepu spożywczego, jeśli posiłki przyrządzamy samodzielnie. Ponadto znajduje się tutaj moc atrakcji: można żeglować, nurkować, surfować, wędkować, wybrać się na rejs statkiem, na przejażdżkę rowerową, na konie czy powędrować pieszo. Co jednak zrobić w pochmurne, deszczowe dni?

Przede wszystkim pozwiedzać sam Czaplinek. Znajduje się tutaj wart zwiedzenia kościół Świętej Trójcy oraz kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Ponadto oczywiście warto przejść się po starówce i wstąpić do Izby Muzealnej, w której znajduje się wystawa etnograficzno-historyczna "Prosto ze strychu" oraz wystawa prac lokalnych artystów. Ciekawym pomysłem jest również przejście się do Otwartego Zabytku – tu zobaczymy unikalną kolekcje miniatur. Ponadto możemy zapisać się tam na warsztaty z ceramiki, patchworku czy tkaniny artystycznej. Nie można także ominąć znajdującej się w północnej części miasta rekonstrukcji średniowiecznego grodu "Sławogród". Tu z kolei możemy spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku czy też w rzucie włócznią. Jednak nie sam Czaplinek posiada ciekawe atrakcje do zaoferowania turystom. Znajdziemy je także w pobliskich miejscowościach.

Na początek warto wymienić Bolegorzyn – tu znajduje się ciekawe muzeum PGR. Następną miejscowością jest Siemczyno. Tu z kolei znajdziemy aż dwie atrakcje: pałac oraz kuźnię ceramiczną. Pałac to nietypowe muzeum – nie ma tutaj typowych wystaw- wędrujemy po prostu po dawnych wnętrzach. W kuźni zaś możemy spróbować swoich sił w ceramice. Tej dawnej umiejętności oraz wielu innych, jak tkania czy wikliniarstwa możemy również nauczyć się w żelisławskim "Zapiecku". Z kolei podczas wizyty w młynie wodnym w Głęboczku dowiemy się, jak dawniej wyrabiano mąkę. Warto także dodać, że na te deszczowe dni, aby się nie przeziębić, znakomitym remedium będą słynne drahimskie miody! Jak zatem widać – Czaplinek to miejsce oferujące swoim turystom atrakcje na każdą pogodę- nawet na te "gorsze" dni!