Coraz popularniejszym sposobem na spędzanie urlopu oraz wolnego czasu jest aktywny wypoczynek. Coraz więcej z nas poszukuje miejsc, które oferują moc atrakcji, które najlepiej gdyby były bardzo zróżnicowane. Od takich, które nie wymagają zbytniego wysiłku i wprawy, aż do takich, które wymagają od nas szczególnych umiejętności. Jeśli już rozglądamy się za idealnym miejscem na aktywny wypoczynek, na samym początku szukamy miejscowości, która oferuje jak najwięcej, lub jest położona blisko interesujących nas atrakcji.

Miejscowość Dębki, na Kaszubach jest tutaj idealną lokalizacją. Baza noclegowa jest na tyle rozbudowana, że zaoferuje spokojny nocleg {} nawet najbardziej wymagającym. Dębki mogą być również uważane za bazę wypadową do okolicznych miejscowości, to też jest bardzo dobre rozwiązanie. Jeżeli interesujemy się aktywnym spędzaniem wolnego czasu to okoliczne miejscowości proponują nam praktycznie nieograniczone możliwości. Jeżeli lubimy kajaki, to spływ prosto do samego Morza Bałtyckiego, malowniczą rzeką Piaśnicą, będzie dla nas nie lada gratką, zakładamy kamizelkę, kask na głowę, wsiadamy do kajaku i już możemy cieszyć się niezmąconym odpoczynkiem.

Jeżeli z kolei lubimy historię, a naszą ulubioną epoką jest średniowiecze, to koniecznie musimy pojawić się w Osadzie Średniowiecznej Sławutowo, która leży na obrzeżach Puszczy Darżlubskiej. Wchodząc w bramę tej osady mamy szanse przenieść się w czasie o ponad 1000 lat wstecz. Mamy szanse zobaczyć jak żyli nasi przodkowie, i choć przez chwilę uczestniczyć w ich życiu. Jeżeli wolimy trochę emocji, to koniecznie musimy się wybrać na Lotnisko Jastarnia i skorzystać z oferty lotów widokowych nad okolicą. Nie ma chyba piękniejszego widoku jak ten z góry. To tam możemy podziwiać z lotu ptaka piękno Kaszub i okolic. Jeśli z kolei wolimy wodę to możemy nauczyć się pływania na windsurfingu. To w Dębkach funkcjonuje szkoła windsurfingu, z której usług możemy skorzystać.

Jeśli wolimy trochę gimnastyki, możemy udać się do okolicznego Parku Linowego i tam popróbować swoich możliwości. Jeśli chcemy skorzystać z konnego szlaku widokowego to pobliska stadnina koni będzie służyć nam pomocą w pierwszych krokach na grzbiecie konia. Jak widać Dąbki to miejscowość wszechstronna, ponieważ poza spokojem szerokiej piaszczystej plaży, nasz urlop możemy spędzić w zupełnie niestandardowy sposób. Możemy aktywnie spędzać czas, co na pewno będzie gościć we wspomnieniach przez długi czas.