Wybierając kierunek wakacyjnej eskapady należy wziąć pod uwagę nie tylko znajdujące się w danej miejscowości atrakcje turystyczne, ale również organizowane latem imprezy oraz wydarzenia. Jednym z najpopularniejszych kierunków jest przede wszystkim Morze Bałtyckie, które każdego roku przyciąga do siebie tysiące turystów. Zastanawiając się jednak nad wyborem konkretnej miejscowości, należy przede wszystkim określić swoje oczekiwania. Świetnym pomysłem może być Łukęcin, czyli niewielka osada oferująca w sezonie letnim wiele atrakcji.

Decydując się na wakacyjny wypad do Łukęcina, warto nieco wcześniej zarezerwować sobie nocleg, ponieważ w trakcie trwania sezonu, gdy organizowane są cykliczne imprezy, jego znalezienie może sprawić wiele problemów. Jeśli wybieramy ofertę noclegową Łukęcina, najlepiej zdecydować się na ośrodek wypoczynkowy lub prywatną kwaterę. Warto mieć na uwadze lokalizację w pobliżu miejsc, w których organizowane są imprezy plenerowe.

Kiedy zatem warto odwiedzić Łukęcin? Oczywiście w czasie wakacji letnich, gdyż to właśnie wtedy można liczyć na wiele ciekawych wydarzeń nie tylko w Łukęcinie, ale również w pobliskich miejscowościach. Pierwszą imprezą, na którą warto się wybrać jest Festyn Morski, połączony z Festynem Rybaka, podczas którego można liczyć na takie atrakcje jak rybacka biesiada, czyli smakowanie typowo nadmorskich potraw (zupa, paprykarz, świeże ryby), pokaz technik połowowych czy też koncerty lokalnych zespołów.

Kolejnym ciekawym wydarzeniem jest Kino na leżakach. To plenerowa prezentacja filmów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Pokaz filmów odbywa się na plaży, gdzie można wygodnie siedzieć na leżakach, wsłuchując się w szum fal Bałtyku. Impreza ta przyciąga do Łukęcina sporą liczbę turystów oraz lokalnych mieszkańców. Pomimo iż to dosyć mała miejscowość, warto wybrać się tutaj, aby nieco odpocząć od miejskiego zgiełku i nabrać sił. Z Łukęcina można się dosyć szybko i łatwo dostać do innych bardzo popularnych kurortów, w których odbywa się wiele interesujących i wartych zobaczenia imprez plenerowych.